Celem praktyk jest zapoznanie studentów i studentek z warunkami pracy w organizacjach i instytucjach kultury, z obowiązującymi regulacjami prawnymi i systemem zarządzania oraz sposobami funkcjonowania ze względu na misję instytucji, typ odbiorców, kontekst społeczny i ekonomiczny.
Praktyki można realizować w:
Naszymi partnerami są m.in. Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Nowy Teatr, Narodowa Galeria Sztuki Zachęta, Mazowiecki Instytut Kultury, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Stowarzyszenie Pedagogów Teatru, Muzeum POLIN, Centrum Cyfrowe, Teatr 21. Współpracujemy również z instytucjami w kraju i zagranicą, m.in. z Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, Stowarzyszeniem Tratwa w Olsztynie, Ośrodkiem Pogranicze w Sejnach, Teatrem Odin w Holstebro (Dania) czy Neue Nachbarschaft Moabit w Berlinie (Niemcy).
Rodzaje praktyk:
Czas:
W ciągu dwóch lat studiów trzeba odbyć 90 dni (720 godzin) praktyk, w tym co najmniej 40 dni praktyk rekomendowanych.
I rok: 51 dni (408 godzin) 8 ECTS
II rok: 39 dni (312 godzin) 6 ECTS
Podana liczba dni jest warunkiem zaliczenia roku. Maksymalny wymiar praktyk w jednym miejscu wynosi 30 dni (nie dotyczy praktyk Erasmus).
Zaliczenie praktyk
Aby zaliczyć praktyki należy w ciągu 2 tygodni od zakończenia praktyk przesłać raport oraz zaświadczenie o odbyciu praktyk na adres sztukispoleczne@uw.edu.pl.
Formularz raportu jest dostępny pod tym linkiem oraz w folderze „Praktyki” udostępnionym studentkom i studentom Sztuk społecznych na wspólnym dysku.
Zaliczenie praktyk uzyskuje się po uprzednim przesłaniu raportu i zaświadczenia.
Student/ka ma prawo do jednokrotnego spóźnienia w przesłaniu raportu w ciągu roku akademickiego. W pozostałych przypadkach, niedostarczenie raportu w terminie skutkuje niezaliczeniem praktyk.
Zaświadczenie o odbyciu praktyk, przesłane wraz z raportem lub w późniejszym terminie, powinno zawierać następujące informacje:
imię i nazwisko studenta/-ki, nazwa miejsca praktyk, wymiar czasowy praktyk oraz podpis osoby reprezentującej instytucję/organizację, w której odbyły się praktyki.
Praktyki zagraniczne
Praktyki, zarówno rekomendowane, jak i własne, można odbyć w instytucjach zagranicznych.
Dofinansowanie praktyk zagranicznych w formie stypendium można uzyskać przez Program Erasmus Praktyki.
Rekrutacja na Praktyki Erasmus odbywa się poprzez Biuro Współpracy z Zagranicą, po konsultacji z koordynatorką ds. praktyk. Szczegółowe informacje o procesie rekrutacji znajdują się na stronie: http://bwz.uw.edu.pl/praktyki-erasmus-zglos-sie.
Bieżące informacje o rekomendowanych praktykach zagranicznych oraz wszystkie najważniejsze dokumenty dotyczące zaliczania praktyk znaleźć można w folderze „Praktyki” udostępnionym studentkom i studentom Sztuk społecznych.
Finał rezydencji artystycznej realizowanej przez Instytut Kultury Polskiej we współpracy z partnerami społecznymi w warszawskiej dzielnicy Wola:
Do pobrania:
Instytut Kultury Polskiej
Krakowskie Przedmieście 26/28
00-927 Warszawa
tel.+48 22 552 03 24
22 552 26 04
Uniwersytet Warszawski
ul. Krakowskie Przedmieście 26/28
00-927 Warszawa
tel. +48 22 552 00 00
NIP 525-001-12-66
Projekt i realizacja:
rzeczyobrazkowe.pl