Przejdź do głównej treści →

UWAGA! Prosimy o zgłaszanie informacji o zakażeniu COVID-19, przebywaniu na kwarantannie lub w samoizolacji za pomocą wydziałowego formularza. Więcej informacji tutaj.

Zakład Historii Kultury

pokój 02 (niski parter)
tel. 0-22 55 24 503
kierownik: dr hab. Justyna Kowalska-Leder

Profil naukowy Zakładu Historii Kultury

Zakład zajmuje się problematyką historii kultury widzianej w perspektywie antropologii słowa oraz historii idei, postaw, wyobrażeń, obyczajów i praktyk kulturowych.

Zakres zainteresowań naukowych osób współtworzących Zakład Historii Kultury obejmuje między innymi zagadnienie pamięci kulturowej oraz współwystępowania piśmienności i oralności w kulturze epok dawnych, doświadczenie nowoczesności w kulturze XIX wieku, przemiany polskiej pamięci o Zagładzie, kulturową historię PRL oraz społeczne funkcjonowanie idei socjalistycznych i komunistycznych. W pracach Zakładu wydobywana jest także kulturologiczna orientacja polskiej myśli XX wieku, a samo pojęcie kultury polskiej oraz segmentacja procesu historycznego są poddawane krytycznej refleksji (m.in. kategoria kultury nowoczesnej i jej relacji z kulturą nowożytną i staropolską).

Zakład Historii Kultury współpracuje między innymi z trzema francuskimi ośrodkami badawczymi: École des hautes études en sciences sociales – EHESS (Groupe de recherches interdisciplinaires sur l’histoire du littéraire – GRIHL, Centre de recherches sur les arts et le langage – CRAL), Sorbonne Université (UMR EUR'ORBEM Europe Orientale, Balkanique et Médiane), Institut des textes & manuscrits modernes – ITEM (Équipe Autobiographie et Correspondances). Członkowie Zakładu biorą także czynny udział w pracach European University Alliance „4EU+”, w którego skład wchodzi sześć uniwersytetów europejskich (University of Warsaw, Charles University – Prague, Heidelberg University, Sorbonne University, University of Copenhagen, University of Milan).

Pracownice i pracownicy oraz terminy ich dyżurów w sesji letniej:

UWAGA! Wszystkie dyżury odbywają się po uprzednim kontakcie mailowym.

prof. em. dr hab. Andrzej Mencwel, andrzej.mencwel@uw.edu.pl

dyżury: po kontakcie mailowym

prof. em. dr hab. Małgorzata Szpakowska, m.szpakowska@uw.edu.pl

dyżur: po kontakcie mailowym

prof. dr hab. Marek Prejs, marek.prejs@uw.edu.pl

dyżury: poniedziałek 27 VI godz. 10.00-11.00 (stacjonarnie), środa 29 VI godz. 10.00-11.00 (stacjonarnie), środa 6 VII godz. 10.00-11.00 (stacjonarnie), czwartek 7 VII godz. 10.00-11.00 (stacjonarnie)

dr hab. Paweł Majewski, prof. ucz., pj.majewski@uw.edu.pl

dyżury: wtorki 11.00-12.00 (online, po wcześniejszym umówieniu) oraz piątki 13.00-14.00 (stacjonarnie)

dr hab. Paweł Rodak, prof. ucz., p.rodak@uw.edu.pl

dyżury: wtorek 21 VI godz. 10.30-12.30 (stacjonarnie), wtorek 28 VI godz. 15.00-17.00 (stacjonarnie), wtorek 5 VII godz. 15.00-16.00 (online, po wcześniejszym kontakcie mailowym)

dr hab. Justyna Kowalska-Leder (kierowniczka ZHK), j.kowalska-leder@uw.edu.pl

dyżury: środa 22 VI godz. 12.30-14.00 (stacjonarnie, sala 5), środa 29 VI godz. 12.30-13.30 (online), czwartek 7 VII godz. 11.00-12.00 (online) –uprzejma prośba o wcześniejsze umówienie się na wybrany dyżur, również stacjonarny  

dr hab. Małgorzata Litwinowicz-Droździel (zastępczyni dyrektorki IKP ds. naukowych), m.litwinowicz@uw.edu.pl

dyżury: wtorek 14 VI godz. 13.00-15.00 (stacjonarnie z możliwością kontaktu online), wtorek 21 VI godz. 9.30-11.30 (stacjonarnie z możliwością kontaktu online), wtorek 28 VI godz. 10.00-12.00 (stacjonarnie z możliwością kontaktu online), piątek 8 VII godz. 13.00-15.00 (stacjonarnie z możliwością kontaktu online)   

dr hab. Igor Piotrowski, igorpiotrowski@uw.edu.pl

urlop naukowy

dr Ada Arendt, ada.arendt@uw.edu.pl

dyżury: czwartek 23 VI godz. 10.30-11.30 (stacjonarnie), czwartek 30 VI godz. 10.30-11.30 (stacjonarnie), czwartek 7 VII godz. 10.30-11.30 (online, po wcześniejszym umówieniu)

dr Joanna Kubicka, j.kubicka@uw.edu.pl

dyżury: wtorek 28 VI godz. 11.00-12.00 (online, po wcześniejszym umówieniu), piątek 1 VII godz. 10.00-11.00 (stacjonarnie), czwartek 7 VII godz. 10.-11.00 (stacjonarnie)   

dr Piotr Kubkowski, piotr.kubkowski@gmail.com

dyżury: środa 29 VI godz. 9.30-10.30 (stacjonarnie), wtorek 5 VII godz. 9.30-10.30 (stacjonarnie), środa VII godz. 9.30-10.30 (stacjonarnie)

dr Weronika Parfianowiczweronika.parfianowicz@gmail.com

dyżury: czwartek 23 VI godz. 15.00-16.00 (stacjonarnie), środa 29 VI godz. 11.00-12.00 (online, po wcześniejszym umówieniu), środa 6 VII godz. 11.00-12.00 (online, po wcześniejszym umówieniu)

dr Kornelia Sobczak, ke.sobczak@uw.edu.pl

dyżury: środa 22 VI godz. 13.00-14.00 (stacjonarnie, po wcześniejszym kontakcie mailowym), środy 29 VI oraz 6 VII godz. 13.00-14.00 (online, po wcześniejszym umówieniu)

dr Agnieszka Witkowska-Krych, a.witkowska-krych@uw.edu.pl

zwolnienie lekarskie

 

Doktorantki i doktoranci oraz terminy ich dyżurów w semestrze letnim r.a. 2021/2022: 

mgr Marcin Gołąb, marcingolab@uw.edu.pl

dyżury: kontakt mailowy;

mgr Anna Jaroszuk, Anna.jaroszuk@uw.edu.pl

dyżury: kontakt mailowy;

mgr Zofia Mioduszewska, zosia.mio@gmail.com

dyżury: kontakt mailowy;

mgr Justyna Szklarczyk, j.szklarczyk@student.uw.edu.pl

dyżury: kontakt mailowy;

mgr Karolina Wróbel-Bardzik, k.wrobelbardzik@uw.edu.pl

dyżury: poniedziałki 14.00-15.00 (stacjonarnie, pokój 11)

 

Współpracowniczki i współpracownicy:

dr Aleksandra Jakóbczyk-Gola, jakobczyk.gola@gmail.com

dr Hanna Jurkowska, anya1net@gmail.com

dr Marzena Szugiero, m.szugiero@gmail.com

mgr Jakub Jakubaszek, j.jakubaszek@wp.pl

mgr Witold Zakrzewski, witold.zakrzewski1@wp.pl.

 

Ten serwis korzysta z cookies Polityka prywatności