Ostatnia zmiana 15 maja 2023 Wydarzenia

Josefov Summer School 2023

Nabór trwa do 25 maja 2023.

Zapraszamy serdecznie wszystkie osoby studiujące w Instytucie Kultury Polskiej do udziału w szkole letniej Josefov Summer School 2023, organizowanej we współpracy z Uniwersytetem Palackiego w Ołomuńcu, Uniwersytetem Masaryka w Brnie i Wyższą Szkołą Sztuk Scenicznych w Bratysławie. Już po raz piąty spotkamy się w przestrzeni twierdzy Josefov razem z artystkami, aktywistami i badaczkami z Czech, Słowacji i Polski.

Hasłem tegorocznej edycji jest “To Get Things Done: Energy Politics and Aesthetics”. Szczegółowy opis wydarzenia znajdziecie na stronie Josefov Summer School.

Szkoła składać się będzie z dwóch części:  jednego spotkania wprowadzającego w trybie online w czerwcu i pobytu w Josefovie w Czechach w dniach  17.-21.07.2023. Szkoła będzie odbywać się w języku angielskim, potrzebna jest więc znajomość tego języka w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację.

Prosimy o  wypełnienie formularza zgłoszeniowego do czwartku 25 maja. Rozmowy kwalifikacyjne odbędą się w tygodniu między 29.05 a 2.06 [dokładna data rozmów zostanie podana później]. Rozmowa będzie dotyczyć motywacji do uczestnictwa w Szkole i znajomości języka angielskiego. Liczba miejsc jest ograniczona. Pierwszeństwo w udziale mają osoby, które wyjeżdżają na Szkołę Letnią po raz pierwszy.

Szkoła Letnia organizowana jest w ramach programu Blended Intensive Programme, będącego częścią programu Erasmus+.  Wszystkie koszty [dojazdy, noclegi i wyżywienie] pokryte będą ze środków tego programu. Szczegółowe informacje dotyczące formalności związanych z wyjazdem zostaną przekazane uczestnikom i uczestniczkom w późniejszym terminie.

Na wszystkie pytania odpowie dr Weronika Parfianowicz [w.parfianowicz@uw.edu.pl].