Ostatnia zmiana 20 stycznia 2023 Współpraca naukowa Wydarzenia

Międzyuniwersyteckie konwersatorium z okazji obchodów 100-lecia Zwrotnicy

W drugim semestrze roku akademickiego 2022/2023 w IKP odbędzie się międzyuniwersyteckie konwersatorium z okazji obchodów 100-lecia Zwrotnicy pod patronatem Ośrodka Badań nad Awangardą. Zapraszamy studentów studiów licencjackich i magisterskich, zainteresowanych kulturą, literaturą i sztuką awangardową, a zwłaszcza relacjami intermedialnymi i historią awangardy międzywojennej.

Zajęcia będą się odbywać online i będą współprowadzone przez badaczy z kilku ośrodków naukowych: dr. Jakuba Skurtysaprof. Joannę Orską z Uniwersytetu Wrocławskiego, dr hab. Agnieszkę Karpowicz, prof. UW, dr hab. Beatę Śniecikowską, prof. Instytutu Badań Literackich PAN i dr. hab. Aleksandra Wójtowicza, prof. Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie.

Będziemy analizować wybrane teksty awangardowe w pięciu głównych blokach problemowych: (1) ekonomia, (2) miejskość, (3) słowo, obraz, dźwięk, (4) materialność, (5) maszyny filmowe i techniki poetyckie (film niemy).

Zapisy: https://irk.uw.edu.pl/pl/offer/KURSY2022/programme/KURS-3000/,
Tura 1 26.01.2023 00:00 – 09.02.2023 23:59