Uwaga! Nowy dokument, który wraz z innymi powinien być złożony przed obroną
Przed egzaminem magisterskim dodatkowo należy wypełnić i podpisać oświadczenie o zgodzie na udostępnienie pracy magisterskiej w internetowym repozytorium IKP. Umieszczenie w repozytorium będzie dotyczyło wybranych prac. Taka forma publikacji nie wyklucza innych form rozpowszechniania utworu przez autora. Zgoda na umieszczenie pracy w repozytorium jest dobrowolna. Autor ma też możliwość wyboru licencji prawnej, na której udostępnia swoją pracę (CC-BY-SA, CC-BY lub dostęp typu gratis). Więcej informacji o licencjach można znaleźć na stronie Creative Commons Polska.
Przed egzaminem magisterskim (najpóźniej na miesiąc przed terminem obrony) należy złożyć w Toku Studiów IKP:
Zostanie wtedy aktywowana e-obiegówka, która musi być rozliczona najpóźniej na tydzień przed obroną pracy magisterskiej.
Po złożeniu pracy w Sekcji Toku Studiów IKP, student wprowadza do Archiwum Prac Dyplomowych (APD) streszczenie, słowa kluczowe, tytuł pracy w języku angielskim oraz ładuje plik z pracą w formacje PDF (maks. 25 MB)
Przypominamy studentom, że:
Wzory dokumentów
W lipcu i sierpniu przeprowadzenie egzaminu magisterskiego nie jest możliwe.
Uwaga! Studenci kulturoznawstwa, drugiego roku, studiów II stopnia w roku akademickim 2018/2019
Uprzejmie przypominamy, iż zgodnie z paragrafami 35 i 36 Regulaminu Studiów w Uniwersytecie Warszawskim obrona pracy magisterskiej musi odbyć się do 30 września 2019 roku. Osoby, które nie podejdą do obrony w tym terminie, zostaną z dniem 30 września 2019 r. skreślone z listy studentów. Tracą prawa studenckie, np. nie mogą posiadać ważnej legitymacji studenckiej. Będzie im przysługiwało w ciągu dwóch lat prawo do wznowienia studiów na czas obrony.
Zgodnie z regulaminem studiów studenci, którzy nie złożą i nie obronią pracy dyplomowej w terminie, nie uzyskują zaliczenia seminarium dyplomowego i zostają skreśleni z listy studentów. Takim studentom przysługuje możliwość wznowienia studiów w dwóch trybach.
TRYB I
W ciągu dwóch lat od skreślenia mogą oni wznowić studia w dowolnym momencie roku akademickiego na minimum miesiąc, maksimum rok (uwaga: niezależnie od terminu wznowienia wygasa ono z dniem 30 września, a więc z końcem danego roku akademickiego). Wznowienie w tym trybie zwalnia z różnic programowych i kosztuje 25 złotych za każdy miesiąc studiowania. Studenci mają pełnię praw studenckich, legitymację i zniżki.
TRYB II
Jeśli student wykorzystał już wznowienie w pierwszym trybie, ponownie może wznowić studia jedynie na zasadach ogólnych. Oznacza to konieczność określenia różnic programowych i wniesienia opłaty za powtarzanie seminarium dyplomowego (300 złotych na I stopniu, 600 złotych na II stopniu). Co ważne, opłata nie jest naliczana za przedmioty realizowane w wyniku różnicy programowej.
Ponieważ w IKP od roku akademickiego 2016/2017 obowiązuje nowy program studiów kulturoznawczych II stopnia, studenci, którzy w wyczerpali I tryb wznowienia i nadal nie złożyli pracy magisterskiej, będą wznawiani na zasadach ogólnych z koniecznością nadrobienia różnicy programowej. Wyjątkowo osoby, które do 22 grudnia 2017 złożą pracę magisterską i będą gotowe podejść do obrony do 28 stycznia 2018, będą mogły wystąpić do Dyrekcji Instytutu z wnioskiem o zniesienie różnic programowych i dopuszczenie do obrony.
Instytut Kultury Polskiej
Krakowskie Przedmieście 26/28
00-927 Warszawa
tel.+48 22 552 03 24
22 552 26 04
Uniwersytet Warszawski
ul. Krakowskie Przedmieście 26/28
00-927 Warszawa
tel. +48 22 552 00 00
NIP 525-001-12-66
Projekt i realizacja:
rzeczyobrazkowe.pl