UWAGA! Prosimy o zgłaszanie informacji o zakażeniu COVID-19, przebywaniu na kwarantannie lub w samoizolacji za pomocą wydziałowego formularza. Więcej informacji tutaj.

Almanach antropologiczny. Communicare. Tom 8. Miasta/Zwierzęta

Almanach antropologiczny. Communicare. Tom 8. Miasta/Zwierzęta, red. Anna Jaroszuk, Igor Piotrowski, Karolina Wróbel-Bardzik, Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, Warszawa 2021

Ósmy tom Almanachu antropologicznego poświęcony jest relacjom międzygatunkowym w przestrzeniach miejskich. Autorki i autorzy starają się zaproponować nowe perspektywy metodologiczne, i jednocześnie wydobyć lokalną specyfikę przedstawianych zjawisk: ważna jest dla nich jak najszersza prezentacja polskiej perspektywy uwzględniającej różne ośrodki miejskie. Publikacja stanowić może inspirację do namysłu nad kształtem stosunków między ludźmi i zwierzętami w miastach przyszłości oraz nad sposobami ich organizowania, zwłaszcza w kontekście dziedzictwa dziewiętnastowiecznych i dwudziestowiecznych ruchów modernizacyjnych.

Publikacja jest dostępna w wersji pdf na stronie WUW. Zapraszamy do lektury.

Seria Almanach antropologiczny opracowywana w Instytucie Kultury Polskiej została zainicjowana przez profesora Andrzeja Mencwela. Autorzy prezentują zróżnicowane badania prowadzone w wielu obszarach kultury, jej antropologiczne rozumienie oraz komunikacyjny wymiar praktyk kulturowych. Analizowane są podstawowe media kultury – słowo, widowisko, obraz. Obecnie Komitet Redakcyjny tworzą: Wojciech Dudzik, Grzegorz Godlewski, Agnieszka Karpowicz, Iwona Kurz, Włodzimierz Karol Pessel i Paweł Rodak. Dotychczas ukazało się osiem tomów serii.

Wolny dostęp: https://www.wuw.pl/product-pol-13532-Almanach-antropologiczny-Communicare-Tom-8-Miasta-Zwierzeta-PDF.html