Kulturoznawczyni, adiunkt w Zakładzie Filmu i Kultury Wizualnej IKP UW. Zajmuje się kinem polskim (głównie okresu PRL), historią kultury polskiej XIX i XX wieku w ujęciu obrazu, historią obyczaju, kulturą popularną. Badała ostatnio kino lat siedemdziesiątych z perspektywy sockonsumeryzmu, „słabych obrazów” i polskiego „kłiru”.
Prowadzone zajęcia: antropologia kultury wizualnej, historia kultury XX i XIX wieku, teoria i estetyka kultury popularnej (proseminarium i seminarium magisterskie, seminarium licencjackie), warsztat krytyczny. Jest też wykładowczynią Akademii Polskiego Filmu.
Autorka książek: Cywilizacja „Przekroju”. Misja obyczajowa w magazynie ilustrowanym (2008, nominacja do Nagrody Literackiej Gdynia w kategorii eseju) i „Piękne widoki, panowie, stąd macie”. O kinie polskiego sockonsumpcjonizmu (2019, Nagroda im. Bolesława Michałka dla najlepszej książki o kinie za rok 2018 i 2019 oraz Nagroda Polskiego Związku Badań nad Filmem i Mediami dla książki filmoznawczej), współautorka Obyczajów polskich. Wieku XX w krótkich hasłach (2008), współredaktorka podręcznika akademickiego Antropologia ciała (2008).
Interesuje się także współczesną twórczością dramatyczną i prowadzi dział dramaturgii polskiej w miesięczniku „Dialog”.