Ostatnia zmiana 20 stycznia 2018 Wydarzenia

Antropologia i architektura. Wystawa finalna projektu

Wystawa prezentuje wyniki współpracy studentów i studentek Instytutu Kultury Polskiej UW oraz Wydziału Architektury PW w ramach projektu podejmującego zagadnienia związane z warszawskimi przestrzeniami publicznymi – placem Trzech Krzyży oraz rondem Romana Dmowskiego. Zadaniem antropologów było przygotowanie analizy tych miejsc w oparciu o badania terenowe, natomiast architekci korzystając z tej wiedzy mieli zaprojektować zmiany w tych przestrzeniach. Wszystko po to, by spróbować oba miejsca zwrócić miastu i jego użytkownikom.

Wystawa przedstawia efekty współpracy polegającej na wykorzystaniu zarówno antropologicznych narzędzi analizy, jak i architektonicznych sposobów projektowania. Można na niej zobaczyć plansze, makiety i materiały badawcze prezentujące studenckie projekty – założenia i wizualizacje koncepcji architektonicznych oraz plansze dotyczące wyników i metod badań antropologicznych. Tym samym przedstawione zostają obie strony współpracy, która jest istotna dla planowania przestrzeni publicznych – zarówno praca badaczy i badaczek społecznych, jak i działania projektantów i projektantek.

Zapraszamy do odwiedzenia wystawy i aktywnego włączenia się w dyskusję na temat wyników projektu. Mamy nadzieję zaangażować wszystkich zwiedzających w nasze działania poprzez skonfrontowanie efektów naszej pracy z Waszymi opiniami. Dlatego szczególnie zachęcamy do udziału w wydarzeniu otwierającym wystawę – na nim chcielibyśmy podzielić się doświadczeniami z naszej współpracy, przedstawić jej efekty i przede wszystkim dowiedzieć się, co na ten temat sądzą zainteresowani przestrzenią publiczną Warszawy. Chcieliśmy przedyskutować możliwości wynikające z takiej współpracy. Mimo że przedstawione projekty nie zostaną zrealizowane, liczymy na to, że staną się przyczynkiem do ważnej i potrzebnej dyskusji.

Czas wystawy: 24.01.18 – 31.01.18
Miejsce: sala wystawowa Biura Architektury i Planowania Przestrzennego m.st. Warszawy, Marszałkowska 77/79
Otwarcie: 24.01.18 godz. 17:30