Ostatnia zmiana 4 września 2023 Popularyzacja Współpraca naukowa Wydarzenia

„Własne głosy” dzieci? Dziecięce autobiografie | Nabór zgłoszeń

Zgłoszenia wystąpień należy przesyłać do 30 września.

Gorąco zapraszamy do udziału w konferencji organizowanej przez prof. Martę Rakoczy z ramienia Korczakianum – Pracowni Naukowej Muzeum Warszawy oraz badaczki i badaczy z Instytutu Kultury Polskiej: Annę Różę Hoss, Marcina Gołąba, Adę Tymińską i Katarzynę Żukowską.

„Interesują nas wszelkie propozycje dotyczące tego, jak dzieci opowiadały niegdyś o własnym życiu i jak opowiadają dziś (nie tylko tekstowo), a także to, jakim celom osobistym i społecznym ich historie mogą/mogły służyć i jak są/były wykorzystywane bądź instrumentalizowane. Liczymy na zgłoszenia w postaci abstraktów od badaczek, badaczy, muzealników i muzealniczek i szerzej – aktywistek działających na rzecz dzieci, którym historia dzieciństwa oraz obecność perspektywy dziecięcej w przestrzeni publicznej jest szczególnie bliska.”

Zgłoszenia wystąpień należy przesyłać do 30.09 pod adres: dzieciece.autobiografie@gmail.com

Szczegóły w linku: Dziecięce autobiografie | Muzeum Warszawy