Ostatnia zmiana 19 października 2022 Współpraca naukowa Wydarzenia

Dr Stephanie Weismann w IKP

fot. Grzegorz Zawistowski

Z radością informujemy, że w bieżącym roku akademickim w programie NAWA-Polonista w Instytucie Kultury Polskiej gości i swoje badania prowadzi historyczka zmysłów i emocji z Wiednia, dr Stephanie Weismann. Tytuł jej projektu to: „NoseWise. An Olfactory Approach Towards Polish Cultural History”.

Można się z nią kontaktować pod adresem stephanie.weismann@univie.ac.at oraz porozmawiać na dyżurze w środy między 10:00-11:00 w p. 02.

Dr Stephanie Weismann studiowała komparatystykę, germanistykę i slawistykę (rosyjski) na Uniwersytecie Wiedeńskim i Peterburskim. Po kilku latach jako lektor niemieckiego na uniwersytetach w Woroneżu/RU i Sarajewie/BiH obroniła doktorat w ramach projektu „Austriacka Galicja i jej wielokulturowe dziedzictwo” z pracą „Potencjał peryferii czyli galicyjskie eskapady austriackiego pisarza Leopolda von Sacher-Masoch (1836-1894)” (książka ukazała się nakładem Vienna University Press w 2017). Obecny projekt o zapachach prowadziła w Instytucie Historii Europy Wschodniej na Uniwersytecie Wiedeńskim (FWF) jak również jako Polonez-Fellow (NCN) w Instytucie Kulturoznawstwa UMCS Lublin.

fot. Annette Tesarek