Ostatnia zmiana 7 lutego 2021 Wydarzenia

Semestr letni 2020/21 – ważne informacje

Drogie Studentki, Drodzy Studenci, Drogie Osoby Studiujące w Instytutcie Kultury Polskiej UW,

jak zapewne już wiecie, czeka nas kolejny semestr zdalnych zajęć – mamy nadzieję, że tym razem już ostatni.

Sytuacja epidemiczna sprawia, że – zgodnie z Zarządzeniem Rektora UW nr 9 z 18 stycznia 2021 roku – w trybie stacjonarnym będą się mogły odbywać tylko wybrane zajęcia warsztatowe na kierunku sztuki społeczne. Wszystkie pozostałe zajęcia (łącznie z lektoratami i większością zajęć WF) prowadzone będą – podobnie jak w semestrze zimowym – w trybie zdalnym (zasadniczo synchronicznie, z elementami asynchronicznymi), przy użyciu znanych nam już narzędzi (Google Classroom, Google Meet, Zoom). Również zaliczenia, egzaminy (w tym językowe), egzaminy dyplomowe oraz dyżury i indywidualne konsultacje odbywać się będą zdalnie.

Przypominamy nieustająco o e-tykiecie zajęć zdalnych – osoby prowadzące zajęcia będą na pierwszych spotkaniach w nowym semestrze omawiać zasady e-tykiety, konsultować je ze studentkami i studentami i dostosowywać do specyfiki konkretnych zajęć. W naszym przekonaniu jest to dobry punkt wyjścia określający zasady, które z pewnością ułatwią nam wszystkim możliwie komfortową i owocną pracę w grupach zajęciowych. Zwracamy uwagę, że do e-tykiety dołączony jest również pełen zestaw informacji i instrukcji dotyczących zdalnych narzędzi, z których będziemy w tym semestrze korzystać. Zachęcamy do zapoznania się z tymi materiałami jeszcze przed rozpoczęciem zajęć.

Ponawiamy też apel o korzystanie z kont studenckich na UW w korespondencji dotyczącej studiów. To właśnie na te adresy otrzymacie zaproszenia na pierwsze zajęcia (łącze do pokoju widzeń) oraz inne ważne i aktualne informacje.

Dziękujemy Wam za tak aktywny i wspierający udział w zajęciach zdalnych w pierwszym semestrze. Wiemy, że ani dla Was, ani dla nas nie było to doświadczenie łatwe, choć mamy nadzieję, że wspólnie udało nam się nie tylko „osiągnąć założone w programie efekty uczenia się”, ale też do pewnego stopnia oswoić tę nową sytuację i wykorzystać jak najlepiej dostępne nam sposoby komunikowania się i wirtualnego współbycia. Bardzo liczymy na kolejne miesiące dobrej współpracy i zapewniamy, że będziemy się starały i starali wspierać Was merytorycznie, a w miarę możliwości też w innych obszarach. W razie problemów (zdrowotnych, organizacyjnych, technicznych) zachęcamy do kontaktu z Kierowniczką Studiów, dr Pauliną Kwiatkowską, której, przypominamy, wciąż należy przekazywać mailowo informacje o zarażeniu wirusem.

Mamy nadzieję, że wiosna przyniesie poprawę sytuacji – o wszystkich ewentualnych zmianach, dotyczących przede wszystkim letniej sesji egzaminacyjnej, będziemy na bieżąco informować na stronie IKP i na naszym FB.

Pozdrawiamy serdecznie
Dyrektorki Instytutu Kultury Polskiej UW