Ostatnia zmiana 14 listopada 2013 Wydarzenia

Festiwal Kina Opowiadanego

Zapraszamy na 'Festiwal Kina Opowiadanego’, który odbędzie się w piątek 22 listopada 2013 r. w Instytucie Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego oraz w KinoLab w Muzeum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Dla studentów dodatkowo możliwość wzięcia udziału w warsztatach.

Festiwal rozpocznie się od dyskusji pt. 'Kino opowiadane: opowieść filmowa / film w opowieści’, z udziałem m.in. pisarza i reżysera Macieja Wojtyszko. Następnie, białoruski reżyser i dramaturg Dmitri Plax poprowadzi warsztaty dla studentów z tworzenia własnego filmu opowiadanego. Zwieńczeniem festiwalu będzie pokaz filmów opowiadanych, w którym wystąpią pionierzy tego gatunku z legendarnej grupy artystycznej ’Białoruski Klimat’, a także artyści z warszawskiego chóru eksperymentalnego Gre / Badanie, którzy podjęli wyzwanie wymyślenia własnego filmu opowiadanego specjalnie na ten wieczór.

Kino opowiadane powstało pod koniec lat 80-tych XX wieku w Mińsku. To sztuka z pogranicza kina, teatru, literatury i performansu. Autor filmu, będąc zarazem jego reżyserem, operatorem, montażystą, dzwiękowcem i aktorem, opowiada swój film przed publicznością. 'Pokazuje go’, posługując się językiem filmowym i dokonując postprodukcji na żywo. To sztuka improwizowana: zależnie od reakcji publiczności, autor dostosowuje bieg wydarzeń, skraca poszczególne sceny lub je rozbudowuje.

Warsztaty
Szczegółówe informacje o zapisach, formie warsztatów i przygotowaniu do nich znajdują się w programie festiwalu.

Program

Patronami Festiwalu są: Fundacja «Inna Przestrzeń», Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Instytut Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego oraz Samorząd Studentów IKP.

Projekt realizowany w ramach 'Katalizatora Inicjatyw Wielokulturowych II’ Fundacji Inna Przestrzeń przy wsparciu finansowym Urzędu m.st. Warszawy.

Więcej informacji: www.facebook.com/kino.opowiadane

image_gallery