Laureatka nagrody im. Kotarbińskiego, dr hab. Dorota Sajewska przekazała ją na rzecz dzieci poszkodowanych przez wojnę w Syrii

Rzecznik Uniwersytetu Łódzkiego Paweł Śpiechowicz, w dzień po uroczystej gali, na której dr hab. Dorota Sajewska otrzymała z rąk rektora UŁ Nagrodę im. Tadeusza Kotarbińskiego przyznawaną corocznie za wybitne dzieło naukowe z zakresu humanistyki, laureatka skontaktowała się z uczelnią i poprosiła o przelanie całej nagrody – czyli 50 tys. zł – bezpośrednio na konto Polskiej Misji Medycznej.

Autorka zwycięskiej pracy Nekroperformans. Kulturowa rekonstrukcja teatru Wielkiej Wojny zdecydowała się na wsparcie akcji #SzansaNaNoweŻycie, prowadzonej przez Stowarzyszenie Polska Misja Medyczna (PMM) – humanitarną organizację pozarządową, której beneficjentami są mieszkańcy najbiedniejszych regionów świata. Akcja obejmuje sfinansowanie protez oraz wszystkich działań związanych z ich dopasowaniem i rehabilitacją.

– Ta nagroda jest dla mnie wielkim wyróżnieniem, wyrazem uznania dla moich badań i pisarstwa. Moja książka nie jest jednak tylko książką z dziedziny teorii i historii kultury wojny, ale posiada również ważne dla mnie przesłanie pacyfistyczne. Dlatego też chciałabym przekazać moją nagrodę na rzecz dzieci, które ucierpiały podczas wojny w Syrii. Konkretnie chciałabym zainwestować te pieniądze w akcję Polskiej Misji Medycznej zajmującej się obecnie zakupem protez dla dzieci, które na skutek przemocy wojennej straciły kończyny – oświadczyła Sajewska.

Informację podajemy za stroną e-teatr.pl.

Autorce książki, a naszej Koleżance i Nauczycielce gratulujemy szlachetnej postawy!

5a1b2f18013aa_p

Data publikacji: 30-11-2017