Konferencja z okazji dwusetlecia warszawskiej polonistyki

Warszawskie studia polonistyczne obchodzą w tym roku swoje dwusetlecie, a gospodarzem obchodów jest oczywiście Wydział Polonistyki UW.

Z tej okazji wszystkie instytuty – w tym IKP – współorganizują za tydzień konferencję pt. „Tradycja – Teraźniejszość – Przyszłość”. IKP odpowiada zwłaszcza za dwa panele:

-> „Współczesna kultura polska jako wyzwanie dla humanistyki”, prowadzony przez prof. Grzegorza Godlewskiego (piątek, 16:30-18:30, IKP, s. 5)

Celem dyskusji jest próba zastanowienia się nad zadaniami humanistyki w związku z procesami zachodzącymi zarówno w polskim i globalnym systemie kulturowym, jak i tych, które wynikają z dziejących się i nadchodzących przemian w ustroju i funkcjonowaniu polskich uczelni wyższych.

Szczegóły do pobrania.

Wydarzenie na Facebooku.

-> „Wyzwania nowoczesnej dydaktyki polonistycznej i kulturoznawczej”, moderowany przez prof. Martę Ziminak-Hałajko (sobota, 12:30-15:00, Pałac Tyszkiewiczów-Potockich, Sala Balowa)

Celem panelu jest wymiana doświadczeń w budowaniu i realizowaniu programów dydaktycznych dostosowanych do wyzwań współczesności oraz potrzeb nowych pokoleń studentów.

Szczegóły do pobrania.

Wydarzenie na Facebooku.

-> W piątek w IKP otwarta zostanie też – przygotowana przez Zespół i studentki Animacji Kultury – wystawa podsumowująca Projekt Powiśle. Wernisaż odbędzie się po dyskusji „Współczesna kultura polska jako wyzwanie dla humanistyki”, o 18:30.

Wydarzenie na Facebooku.

Szczegółowy program całej wydziałowej konferencji na specjalnie utworzonej stronie.

Zapraszamy bardzo serdecznie!

Data publikacji: 27-09-2018