Przejdź do głównej treści →

UWAGA! Prosimy o zgłaszanie informacji o zakażeniu COVID-19, przebywaniu na kwarantannie lub w samoizolacji za pomocą wydziałowego formularza. Więcej informacji tutaj.

Zakład Filmu i Kultury Wizualnej

pokój 6 (I piętro)
tel. 22 55 24 504
kierowniczka Zakładu: dr Matylda Szewczyk

Profil naukowy Zakładu Filmu i Kultury Wizualnej

Zakład zajmuje się badaniem kultury (audio)wizualnej oraz obrazu w różnych jego postaciach ontycznych i technologicznych. Członkowie Zakładu badają antropologiczne aspekty tekstów i przedstawień wizualnych i audiowizualnych: od wizerunków malarskich, przez fotografię i film, po najnowsze obrazy cyfrowe. Badania opierają się na poszukiwaniach teoretycznych, zwłaszcza w perspektywie antropologicznej, oraz na analizie konkretnych przekazów, zarówno w perspektywie estetycznej i teoretycznej, jak i w ich uwarunkowaniu historyczno-kulturowym. Szczegółowe tematy badań obejmują historię filmu polskiego, analizę dzieła filmowego, krytykę społeczno-kulturowych kontekstów przedstawień medialnych, antropologię i teorię obrazu, rolę obrazu i audiowizualności w kulturze polskiej XIX i XX wieku oraz zagadnienia ciała i płci w obrazie.

Zakład prowadzi specjalizację „Kultura wizualna”.

Pracownice i pracownicy oraz terminy ich dyżurów

Uwaga! Wszystkie dyżury odbywają po uprzednim kontakcie mailowym.

dr hab. Justyna Jaworska, justjaw@o2.pl
środy 22 i 29 czerwca, godz. 10-11, pok. 6
zdalnie po indywidualnym umówieniu mailowym

dr hab. Iwona Kurz, prof. ucz. (dyrektorka Instytutu), i.kurz@uw.edu.pl
poniedziałek 27 czerwca, 4, 11, 18 i 25 lipca,
wtorek 16 sierpnia,
czwartek 25 sierpnia,
wszystkie – 12:00-13:00 (pok. 2)
Pierwszy dyżur we wrześniu: 1 września, 10:00-11:00

dr hab. Seweryn Kuśmierczyk, prof. ucz., s.kusmierczyk@uw.edu.pl
czwartek 23.06, godz. 17-18, zdalnie po indywidualnym umówieniu mailowym
czwartek 30.06., godz. 17-18, stacjonarnie pok. 6.

dr Paulina Kwiatkowska (kierowniczka Studiów), pd.kwiatkowska@uw.edu.pl
20 czerwca 10:00-11:00 (stacjonarny, w s. 6)
1 lipca 15:00-16:00 (stacjonarny, w s. 6)
4 lipca 11:00-12:00 (zdalny, po wcześniejszym kontakcie mailowym)
7 lipca 11:30-12:30 (stacjonarny, w s. 6)

dr hab. Wojciech Michera, w.michera@uw.edu.pl
urlop

dr Magda Szcześniak, magda.szczesniak@uw.edu.pl
środa, 22 czerwca, godz. 12-13, pok. 6
środa, 29 czerwca, godz. 12-13, pok. 6

dr Matylda Szewczyk, (kierowniczka Zakładu), mszewczyk@uw.edu.pl
środa, 22 czerwca, godz. 11:30-12:30, pok. 6
środa, 6 lipca, godz. 11:30-12:30, pok. 6
czwartki 10:30-11:30 (zdalnie, po indywidualnym umówieniu mailowym)

dr Łukasz Zaremba, lukasz.zaremba@uw.edu.pl
poniedziałek, 20 czerwca godz. 10-11, zdalnie, po indywidualnym umówieniu mailowym
wtorek, 21 czerwca, 10-11, pok. 6
poniedziałek, 27 czerwca, 10-11, (zdalnie, po indywidualnym umówieniu mailowym)

dr Agata Zborowska, a.zborowska@uw.edu.pl
wyjazd naukowy

Doktorantki i doktoranci oraz terminy ich dyżurów

Uwaga! Wszystkie dyżury odbywają po uprzednim kontakcie mailowym.

mgr Monika Borys, nikaborys@gmail.com
piątek, 24 czerwca, 12-13, pok. 6

mgr Piotr Klonowski, piotr.klonowski.89@gmail.com

mgr Aleksander Kmak, aleksander.kmak@gmail.com

mgr Agata Koprowicz, koprowicz.agata@gmail.com

mgr Agnieszka Magdalena Korycka, agnieszka.korycka.uw@gmail.com

mgr Alicja Kosterska (opiekunka studentów studiów II stopnia), a.kosterska@gmail.com

mgr Szymon Maliborski, szymon.maliborski@gmail.com

mgr Michał Mróz, michalmroz.studio@gmail.com

mgr Michał Piasecki, piasecki.michal2@gmail.com
21 czerwca 15-16:30, pok. 6
28 czerwca i 5 lipca, godz. 15-16:30, zdalnie, po indywidualnym umówieniu mailowym.

mgr Marcin Stachowicz, marcin.j.stachowicz@gmail.com

mgr Magdalena Staroszczyk, magdalenastaroszczyk@gmail.com
urlop

mgr Paweł Stroiński, p.stroinski@gmail.com

Współpracowniczki i współpracownicy

dr Jacek Pająk, mail@jacekpajak.com

mgr Klaudia Rachubińska, klaudia.rachubinska@gmail.com

Ten serwis korzysta z cookies Polityka prywatności